Często dostaje pytania dotyczące : Miejsc w których fotografuję,ceny,sesji plenerowych i ich lokalizacji,albumów itd :)

Tutaj postaram się odpowiedzieć na większość pytań :)

 

 • P: Chcemy abyś został naszym fotografem, od czego mamy zacząć ? :)

 Super!  :)  Zacznijcie od wypełnienia formularza kontaktowego:) Podanie daty ślubu, miejscowości, nazwy sali jest niezbędne do wyceny.  Krótki opis tego co  planujecie, w jakim stylu chcielibyście aby było wesele wszystko to co tylko chcecie również będzie pomocne i  sprawi iż  będę mógł wam w czymś podpowiedzieć :)

 

 • P: Jakie są Twoje ceny?

Do wyceny reportażu niezbędne jest wypełnienie formularza dostępnego w zakładce " kontakt" .                       Wystarczy, że wyślecie mi wiadomość a ja postaram się jak najszybciej wysłać do Was ofertę :)

 

 • P: Kiedy powinniśmy zarezerwować termin ?

 Jak najszybciej :) Zlecenia przyjmuje do 2 lat w przód, nie więcej. Przykład: z reguły od stycznia 2016 przyjmuje zapisy na terminy   maksymalnie do grudnia 2017. 

 

 • P: Co dostajemy w pakiecie? 

 Mnie! :)   A dokładniej mnie fotografującego od ok godziny 11-12 do ok godziny 00:30 .   Minimum 400 zdjęć ( Zdjęcia dodatków,  które urozmaicają reportaż nie są wliczane, jest to gratis, po latach miło będzie zobaczyć ile serca  włożyliście w przygotowania :)   Drewniany pendrive  oraz eco pudełko z odbitkami wybranymi przeze  mnie w prezencie :)                                                                        

 

 • P: Czy robisz też   fotoalbumy - fotoksiążki - albumy tradycyjne ???

Tak, tak i nie :) Staram się dostarczać produkty najwyższej jakości, nie ma tutaj miejsca na półśrodki :) Fotoalbumy (zdjęcia na twardch grubych kartach) oraz  Fotoksiązki (więcej stron na miękkich kartkach). To pamiątka które zostanie na dekady, jest też   moją wizytówka chce aby była wykonana w najlepszy możliwy sposób. Ich koszt to od 220- 600 zł.

 

 • P: Czy wszystkie Twoje zdjęcia zostaną poddane postprodukcji (obróbce)

Oczywiście, że tak!:)  Wszystkie zdjęcia które wam dostarczę będą po autorskiej obróbce.

 

 • P:Czy fotografujesz też poza swoim miastem ?

         Zdecydowanie tak!:)  Uwielbiam nowe miejsca!  Żadna odległość nie stanowi dla mnie problemu !

 

 • P: Sesja plenerowa za granicą / sesja plenerowa w Polsce ?

 Jeśli jest taka możliwość to ohh tak za granicą, chętnie podpowiem wam miejsca do których możemy polecieć niewielkim kosztem ! :)  Jeśli w Polsce, również mogę polecić fajne miejsca, ale nie ograniczajmy się, sesje plenerową wykonuje się raz, warto mieć później  fajną... Ba ! A nawet bardzo fajną pamiątkę! Możemy je zrobić Blisko domu a możemy je  zrobić w Bieszczadach w Tatrach, nad morzem. Albo zaszaleć i wydać czasem 600 zł czasem 1200 zł i wylecieć razem na 2-3 dni na wyspy Kanaryjskie, na piękne Irlandzkie łąki i klify,  Islandię a może i do Wenecji ? Czasem tort weselny kosztuje więcej. Sprawcie sobie niezapomnianą pamiątkę :)

 

 • P:  Jak wygląda sesja plenerowa? 

Najważniejsza jest naturalność! Na sesje plenerową wychodzimy jak na wspólny spacer, rozmawiamy, śmiejemy się, daje wam bardzo dużo swobody, a wskazówki są delikatne, nie chce was zbytnio ustawiać, chce żebyście byli blisko siebie, patrzyli na siebie, przytulali,  będę delikatnie podpowiadał  lecz na zdjęciach chce wasze emocje, wasze  uczucie, a nie wymuszone pozy przez fotografa :)

 

 • P: Czy jest z tobą asystent / drugi fotograf

TAK! Jest ze mną wtedy kiedy wymaga tego sytuacja np jest powyżej 280 gości, zależy wam na tym aby absolutnie każda osoba była uwieczniona na wielu zdjęciach. W takiej  sytuacji rozmawiamy i polecam jak w najlepszy sposób możemy zaradzić tej sytuacji:) Może to być drugi fotograf, ilość zdjęć oraz cena wtedy się zwiększają, lub można  wynająć fotobudkę :) Każda sytuacja jest indywidualnie  omawiana - w końcu chodzi o wasze zadowolenie :)

 

 • P: Czy zdjęcia czarno-białe dostaniemy też w kolorze? 

Zawsze jest powód dla którego jedne zdjęcia są kolorowe inne czarno-białe, tutaj powinno zadziałać zaufanie którym się obdarzamy od  początku  współpracy. Oczywiście, jeśli jakiś dany kadr będziecie bardzo chcieli aby był w kolorze na pewno to dla was zrobię :) 

 

 • P:  Czy wykonujesz też zdjęcia grupowe/ zdjęcia pozowane z rodzina, przyjaciółmi ?

Czemu nie?! :) Wygląda to tak, że podchodzicie do mnie na weselu i mówicie " Staszku, teraz zjedliśmy odpoczęliśmy, możemy teraz   zrobić zdjęcia grupowe?"  Z reguły na to  poświęcamy ok 15-30 min Zdjęcia raczej w grupkach ponieważ z doświadczenia wiem, iż to właśnie one się przydają najbardziej później. Jeśli każdy z osobna chciałby zrobić sobie zdjęcie z parą młoda przy wesołym nastroju  wesela i dużej ilości osób mogło by to trwać i dwie godziny :)

 

 • P: Czy warto wynająć firmę oświetlającą sale, bo nasz DJ mówi że ma oświetlenie?

O: TAK!! Niezależnie od stylu jaki chcecie mieć na weselu, zdecydowane po stokroć tak! Dj-e mają bardzo różne oświetlenie, warto je  rozważyć to na 100% lecz jest to coś zupełnie innego, Poniżej parę przykładowych zdjęć zaczerpniętych od firmy   Strefa Światła    którą mogę polecić z czystym sumieniem.

 

P: Czy mógłbyś polecić nam kogoś od filmu ślubnego? Kogoś kto robi w podobnym stylu do Ciebie tylko film.

O: Tutaj pojawiają się delikatne schody :) Ponieważ każdy ma swój gust :)  Zależy też jaki mamy budżet  4tyś czy 6tyś czy też 10tyś. Jest  naprawdę wielu dobrych filmowców i ciężko aż spamiętać wszystkich a co dopiero wymienić.    Mogę wam za to zaprezentować dwa filmy które  są bardzo bliskie memu sercu  :)

       1) Dusza Video

 

2) Prestige Films